Pachołek drogowy to jeden z powszechniej występujących, tymczasowych elementów ostrzegawczych spotykanych w ruchu lądowym. W czytelny dla kierowców sposób wyznacza między innymi tory jazdy, oznacza miejsca prowadzenia robót drogowych czy wyłącza z ruchu obszary świeżo pomalowane przy znakowaniu poziomym. Jest także wykorzystywany przez szkoły jazdy do wytyczania torów na placach manewrowych. Mnogość zastosowań przy stosunkowo niskiej cenie zadecydowała o popularności tej formy oznakowania. Do wybranych modeli istnieje także możliwość stosowania dodatkowych elementów, takich jak specjalne rozwijane taśmy czy światła ostrzegawcze, aby jeszcze bardziej zwiększyć widoczność i bezpieczeństwo.

Pachołki drogowe

Pachołek drogowy 34cm ostrzegawczy PE Pachołek drogowy 34cm ostrzegawczy PE
Producent: Prodrop
Cena:

26,99 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 21,94 zł

zobacz więcej
Pachołek drogowy 54cm ostrzegawczy PE Pachołek drogowy 54cm ostrzegawczy PE
Producent: Prodrop
Cena:

49,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 39,84 zł

szt.
zobacz więcej
Pachołek drogowy ostrzegawczy 50 cm z odblaskiem Pachołek drogowy ostrzegawczy 50 cm z odblaskiem
Producent: Prodrop
Cena:

24,50 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 19,92 zł

szt.
zobacz więcej
Pachołek drogowy ostrzegawczy 75 cm z odblaskiem Pachołek drogowy ostrzegawczy 75 cm z odblaskiem
Producent: Prodrop
Cena:

39,99 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 32,51 zł

szt.
zobacz więcej

Popularne modele pachołków drogowych

Pachołki drogowe wykonywane są z różnych materiałów, najczęściej do ich produkcji wykorzystywana jest guma albo plastik. Dlatego też dostępne w naszym sklepie modele o podobnej wielkości mogą różnić się pozostałymi parametrami, takimi jak waga czy zwiększona wytrzymałość. Do najbardziej popularnych należą pachołki czerwone lub pomarańczowe o wysokości 50 cm i 75 cm z odblaskowymi pasami, które zapewniają odpowiednią widoczność, także przy ograniczonym dostępie światła. Dostępne w sprzedaży są również barwy inne niż najpopularniejsze czerwone i pomarańczowe. Najczęściej są to kolory jaskrawe lub w mocno kontrastujące pasy, na przykład czarno-żółte. Dzięki temu możliwy jest wybór modelu, który w określonych warunkach będzie odpowiednio dobrze widoczny dla użytkowników.

Gdzie najczęściej stosuje się pachołki?

Pachołki ostrzegawcze mają szeroki zakres zastosowań obejmujący nie tylko ruch drogowy, ale są również powszechnie wykorzystywane w przemyśle, na halach produkcyjnych czy podczas imprez masowych. Umożliwiają bardzo szybkie i czytelne dla ludzi oznaczenie miejsc, w których należy zachować szczególną ostrożność, niebezpiecznych lub całkowicie wyłączonych z użytkowania. Postawiony na miejscu parkingowym pachołek informuje o tym, że miejsce to jest zajęte nawet gdy nie stoi tam pojazd, natomiast umieszczony w przejściu może informować o chwilowym jego zamknięciu. Łatwość składowania i transportu to jeden z niekwestionowanych atutów, dzięki temu możliwe jest błyskawiczne oznakowanie przy wykorzystaniu pachołka, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą dostępnych w naszym sklepie produktów, a w razie jakichkolwiek wątpliwości co do parametrów lub specyfikacji technicznej zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl