Lustra drogowe są przeznaczone i przystosowane do użycia głównie w ruchu drogowym, w miejscach o znacznie ograniczonej widoczności. Są więc wykorzystywane wszędzie tam, gdzie różne obiekty mogą utrudnić kierowcom dostrzeżenie innych uczestników ruchu. Dotyczy to nie tylko ruchliwych skrzyżowań, lecz także przydomowych wyjazdów z garażu często przysłoniętych płotem lub drzewem. Zamontowane przy drogach publicznych modele są oznaczone jako U-18a lub U-18b.

Lustra drogowe

Lustro drogowe okrągłe U-18a akrylowe z uchwytem + wymiary Lustro drogowe okrągłe U-18a akrylowe z uchwytem + wymiary
Producent: Strawford
Cena:

329,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 267,48 zł

zobacz więcej
Lustro drogowe prostokątne U-18b akrylowe z uchwytem + wymiary Lustro drogowe prostokątne U-18b akrylowe z uchwytem + wymiary
Producent: Strawford
Cena:

449,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 365,04 zł

zobacz więcej

Lustro drogowe U-18A – gdzie stosować?

Modele luster oznaczone symbolem U-18a lub U-18b są przeznaczone do stosowania na drogach publicznych. Oznacza to, że spełniają szereg wymogów i mają właściwe parametry określone przepisami. Są skonstruowane tak, że akrylowa powierzchnia zwierciadła jest odpowiednio wypukła, aby zapewnić szeroki kąt widzenia obszarów zasłoniętych przez budynek, słup, latarnię czy inne elementy infrastruktury. Najczęściej lustro drogowe znajduje zastosowanie w miejscach takich jak:

  • skrzyżowania dróg gdzie występuje ograniczona widoczność
  • wyjazdy z posesji
  • osiedlowe uliczki
  • wyjazdy z parkingów i garaży

Może być także wykorzystywane w każdym innym miejscu z ograniczoną widocznością, wszędzie tam gdzie zależy nam na zmniejszeniu ryzyka kolizji i zwiększeniu bezpieczeństwa. Do równie popularnych miejsc montażu zaliczyć należy parkingi , zarówno naziemne jak i podziemne, czy drogi wewnętrzne.

Rozmiar luster drogowych i ich skuteczny montaż

Najpowszechniej stosowane są lustra drogowe o średnicy 60 cm. W większości przypadków zwierciadło w takim rozmiarze zapewnia bardzo dobrą widoczność, choć w niektórych okolicznościach lepiej sprawdzą się modele o większym rozmiarze. Z tego powodu wybór lustra należy poprzedzić właściwą analizą miejsca, w jakim zostanie zamontowane tak, by określić potencjalną odległość użytkownika od lustra. Model o zbyt małej średnicy może nie zapewnić wystarczającej widoczności i nie przyczyni się do znaczącego podniesienia bezpieczeństwa na drodze. Lustra mogą być montowane nie tylko na słupach ale także na ścianie budynku – potrzebny wówczas jest specjalny uchwyt mocujący.

Z jakich materiałów zrobione są lustra drogowe?

Lustra drogowe przez cały czas wystawione są na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego szczególnie istotne jest wybieranie produktów od sprawdzonych i doświadczonych producentów. Właściwy dobór materiałów użytych do produkcji zapewnia nie tylko spełnienie norm określonych przepisami. Równie ważne jest zapewnienie właściwej odporności na zmienne temperatury, deszcz, wiatr czy śnieg czyli okoliczności pogodowe jakie zachodzą w ciągu całego roku. Bardzo istotne jest, by zwierciadło było wykonane z nietłukącego materiału, jakim jest akryl. Dzięki temu zamontowane w publicznej przestrzeni lustro jest dużo trudniej zniszczyć. Przy bardzo zmiennej zimowej aurze pogodowej szczególnie praktyczne mogą okazać się, charakteryzujące się specjalistycznymi rozwiązaniami technologicznymi, lustra odporne na szron i parę.

W przypadku pytań lub wątpliwości oferujemy pomoc w doborze lustra, którego parametry pozwolą na spełnienie Państwa oczekiwań i wymagań. Dostępne w naszym sklepie lustra, takie jak modele z linii EUVEX, zostały wybrane od sprawdzonych producentów gwarantujących wysoką jakość wykonania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą atrakcyjną ofertą luster drogowych.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl